Uzdrawiając siebie uzdrawiasz Ziemię
Podstawowe

 

Mówi się, że ustawienia rodzinne to jak „żywe drzewo genealogiczne”. One pokazują, że jeżeli np. któryś członek rodziny z wcześniejszej generacji jest związany z kimś innym i to nie zostało zaakceptowane przez gremium rodzinne, to powstał konflikt. Ten konflikt został podjęty przez następców i ten następca powtarza ten konflikt w swoim aktualnym życiu i nie wie dlaczego tak się dzieje. To było wielkie odkrycie Hellingera. Oznacza to, że dzieci przejmują uczucia, los i emocje swoich przodków i praktycznie rzecz biorąc, żyją ich, a nie swoim życiem. Zachowują się do tego tak jak oni, nawet wtedy kiedy tego nie chcą. To się dzieje samo z siebie. Te osoby, ci następcy mogą być depresyjni, mieć zaburzenia psychiczne, mogą szukać śmierci, nie chce im się żyć, chorują nagle, albo cierpią chronicznie, nic im się w życiu nie udaje, mają w sobie dużo agresji i złości.
Osoby związane z tymi problemami szukają zrozumienia swojej niedoli i dzięki ustawieniom mogą dojść do źródła tych niedomagań. Poprzez okazanie szacunku i respektu tej wykluczonej z rodziny osobie i przekazaniu jej, jej „paczki tematowej”, jej problemów, uwolnić się od tego, dla podjęcia własnego życie. Ta osoba z przeszłości jest z reguły bardzo zadowolona z takiego obiegu rzeczy, bo jeżeli ta „paczka” nie należy do niej tylko ta osoba ją też przejęa z miłości do swoich przodków, to ona może zostać przekazana dalej, tak długo, aż znajdzie „właściciela”. Wówczas powstała w przeszłości „dziura energetyczna” zostaje wypełniona i nie ma potrzeby ściągania energii od następców dla podtrzymania systemu.
Dzieci kochają swoich rodziców bezgranicznie i przejmują za nich całe mnóstwo problemów na swoje maleńkie ramiona. Nie potrafią tego udźwignąć, nie rozumieją tego i uginają się pod ich ciężarem. Rosną w atmosferze przygniecenia i smutku. Nie mogą rozwinąć swoich skrzydeł, bo nie mają na to siły. Nie identyfikują się sami ze sobą, tylko z problemami swoich rodziców albo przodków. Weźmy to, co należy do nas na siebie, a odzyskamy własne siły i pozwólmy naszym dzieciom żyć ich własnym życiem. Dla dobra wszystkich.