Uzdrawiając siebie uzdrawiasz Ziemię
Home » Techniki pracy » Masaże » Masaże dźwiękowe z misami tybetańskimi
Masaże dźwiękowe z misami tybetańskimi

 

Historia mis tybetańskich liczy sobie 2500 tysiąca lat. Analiza wykazała, iż pierwsze misy były wykonane z 12 różnych metali. Legenda mówi, że wykonano je z metalu otrzymanego ze znalezionych meteorytów. Nazywane są Śpiewającymi Misami, a to z tego powodu, że w zależności od ich trzymania można spowodować, że będą śpiewać. Wibracje, wywołane są, gdy drewnianym wałkiem toczymy po wewnętrznym albo zewnętrznym jej brzegu. Uderzenia wałkiem w boczną ścianę dają dźwięk podobny do uderzeń dzwonu. Ton dźwięku zależy od wielkości misy i gęstości metalu, z jakiego została stworzona. Rozmiar mis to 5 do 13 cali średnicy. Dźwięk natęża się wraz z szybkością ruchu drewnianego wałka. Dźwięk i wibracje wydawane przez misę powiązane są ze zdrowiem. Misy wykorzystywane są do terapii alternatywnej przynosząc harmonię i równowagę. Misy tybetańskie harmonizują obie półkule mózgu.
Dzisiejsze misy wykonywane są z brązu, żelaza i cyny.

Uderzenia w misę
Możesz uderzać w misę miękkim lub drewnianym wałkiem. Jeśli korzystasz z surowego drewna, uderzaj ostrożnie a ton będzie przyjemniejszy. Bezpieczniejszy dla misy jest jednak wałek miękki. Im silniejsze jest uderzenie, tym głośniejszy będzie ton i wibracje. Przesuwaj wałek wzdłuż krawędzi naczynia dotykając go delikatnie. Spowalniaj i przyspieszaj ruch ręki i słuchaj tonu.
Granie na Tybetańskich misach przynosi relaks. Misy tybetańskie często uzupełniane są dzwonkami, któe przynoszą ukojenie i spokój. Możesz sam z nimi pracować albo pozwolić sobie na to, żeby ktoś to zrobiŁ dla ciebie. Przygotuj się na wspaniałą podróż w nieznane i daj się ponieść lekkości dzwięku.

Terapię dźwiękiem z misami tybetańskimi zapoczątkował niemiecki inżynier i ragiesteta Peter Hess. Podróżując po Nepalu, Indiach i Tybecie poznał leczące działanie dźwięku. Zafascynowany działaniem dźwięku mis tybetańskich poświęcił się temu tematowi i rozprowszechnił tą metodę pracy w latach 80-tych w Europie Zachodniej, a później i w Polsce.

Zastosowanie

  1. Uwalnianie napięć i blokad tak fizycznych jak i psychicznych
  2. Harmonizowanie całego organizmu na poziomie komórkowym
  3. Uwalnianie stresu poprzez głębokie odprężenie
  4. Zmniejszenie napięcia w ciele
  5. Uspokojenie procesu myślenia
  6. Wzmocnienie systemu immunologicznego
  7. Pogłębianie oddechu i wzmacnianie koncentracji
Misy tybetańskie stosuje się w pracy z dorosłymi, z dziećmi, w położnictwie, w terapii wodnej i wielu innych dziedzinach życia.